لیبرال‌های ایرانی در اشتراک منافع با آمریکا فرقی با پهلوی ندارند/ «پالرمو» خلاف مسیر انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، یاسر جبرائیلی صبح امروز در همایش تجلیل از پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: من یک سؤالی مطرح می‌کنم که اگر در طی سال‌های ۴۱ تا ۵۷ گردهم آمده بودیم برای چه هدفی برنامه‌ریزی می‌کردیم؟ تقریباً جواب روشن است که می‌خواستیم رژیم پهلوی را به سقوط بکشانیم و هر اقدامی در این جهت دینی و قابل قبول بود.

وی با طرح این سؤال که وظیفه مبارزه بعد از تبدیل نهضت به نظام تمام شد یا ادامه دارد، مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند حرکت مردم ایران و هدف از انقلاب برای رسیدن به تمدن اسلامی است که شامل پنج مرحله انقلاب اسلامی، استقرار نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و در آخر ایجاد تمدن اسلامی است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: انقلاب پیروز شد و علی‌رغم تلاش لیبرال‌ها ابتدا اصل نظام و انقلاب و بعد قانون اساسی به تأیید مردم رسید و ما در آستانه تشکیل دولت اسلامی هستیم که رهبر معظم انقلاب می‌گویند با دولت اسلامی فاصله داریم، برای این چه باید کرد؟

جبرائیلی تصریح کرد: دولت اسلامی یعنی دستگاه‌ها و مسؤولان جمهوری اسلامی طبق معیارهای انقلاب عمل کنند که در ادبیات امام و رهبر معظم انقلاب ترسیم شده است، اگر ما امروز به دولت اسلامی نرسیدیم به دلیل این است که مسؤولان به آنچه از طرف امام و رهبر معظم انقلاب تبیین و امر شده عمل نمی‌کنند.

وی با بیان این سؤال که وظیفه مردم و وظیفه مبارزاتی نسل ما چیست، ابراز کرد: باید تلاش کنیم رفتار مسؤولان طبق معیارهای مطرح شده توسط ولی فقیه باشد، آیا ما در حال مبارزه برای تحقق این هدف هستیم؟ باید بگویم خیلی کم در حال مبارزه در این مسیر هستیم؛ بعضی از ما انتظار داریم که رهبر معظم انقلاب خودشان دولت اسلامی را ایجاد کنند و ما از مزایای آن بهره‌مند شویم.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: همان طور که انقلاب با حمایت و حضور مردم محقق شد تشکیل دولت اسلامی هم بدون حضور مردم شکل نخواهد گرفت، الان در آستانه تشکیل دولت اسلامی مهم‌ترین امر به معروف و نهی از منکر امر بایدها و نبایدهای مسؤولان جمهوری اسلامی است و اینکه رهبر معظم انقلاب هم مطالبات را علنی می‌کنند به این دلیل است که مردم هم با آن همراه شده و مردم و نیروهای انقلابی نیز این موارد را مطالبه کنند.

جبرائیلی اضافه کرد: باید این موقعیت را بشناسیم که اگر مشکلی داریم به خاطر عمل نشدن به دستورات رهبر معظم انقلاب است و اگر جایی در عرصه ملی و‌ بین‌المللی موفق شدیم به خاطر عمل شدن به دستورات ایشان است.

وی تأکید کرد: باید بدانیم مشغول مبارزه‌ایم، اما این مبارزه ناظر به مردم و توجیه مردم نیست، بلکه کسانی که باید توصیه و تنظیم شوند برای حرکت در ریل انقلاب مسؤولان هستند.

جبرائیلی عنوان کرد: تا زمانی که نظام آموزشی شما مشکل دارد به نتیجه نمی‌رسید، باید کارخانه را درست کنید نه محصول را، کارخانه انسان‌سازی همان نظام اسلام است؛ اگر با دولت اسلامی فاصله داریم به خاطر نبود کارخانه انسان‌سازی است.

وی عنوان کرد: هر دولتی سر کار باشد باید مطالبه کنیم که در ریل انقلاب حرکت کنند، پالرمو یا لایحه تیف که بحث تأمین مالی تروریسم است خلاف مسیر انقلاب است؛ جریان لیبرال در کشور وجود دارد که دنبال این هستند که کسور در ریل غیر اسلام حرکت کند.

کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد: هدف مبارزه فقط سرنگون کردن شاه نبود این مسیر بدون همراهی مردم به نتیجه نخواهد رسید؛ امام سال ۶۷ که جنگ تمام شد وقتی دید که زمزمه‌هایی شروع شده برای سپردن مسائل سازندگی کشور به غربی‌ها، پیام سیاست‌های کلی بازسازی را دادند که اگر برخلاف مسیر خودکفایی اقتصادی حرکت کنیم تمام زحمات ما برای به ثمر نشستن انقلاب بی نتیجه می‌شود.

وی تأکید کرد: تا زمانی که یک مطالبه جدی عمومی برای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب صورت نگیرد، به نتیجه نخواهیم رسید.

جبرائیلی با بیان اینکه ابتدای سال رهبر معظم فتوا دادند که واردات کالاهای دارای مشابه داخلی باید حرام اعلام شود، اذعان کرد: جریان انقلابی رفته ببیند چه تولید می‌کنند و از مسؤولان مطالبه کند؟ تا زمانی که با این جریان که دنبال ادغام اقتصاد کشور در نظام سرمایه‌داری جهانی است، روبرو هستیم به نتیجه نمی‌رسیم.

وی تصریح کرد: جریان لیبرال همان کارکرد و منافع مشترک را با آمریکا دارد که پهلوی داشت، مبارزه برای شکل‌دهی به رفتارهای کارگزاران نظام محقق نشده است، بایدها و نبایدها در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی و غیره باید پیگیری شود؛ بحث مبارزه با حقوق‌های نجومی را رهبر معظم انقلاب علنی کردند ولی از طرف مردم و‌ جریان انقلابی مطالبه نشد.

جبرائیلی در پایان گفت: باید تلاش کنیم اگر تلاش ما نباشد مشکلات به قوت خود باقی مانده و به هدف تشکیل دولت اسلامی نمی‌رسیم، عملکرد مسؤولان را بسنجید و از مسؤولان مطالبه کنید، اما به وظیفه مبارزاتی آن طور که باید عمل نمی‌کنیم.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *